הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים בכתיבה אקדמית l דפנה גלייזר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

11 הסודות של מאחורי הקלעים בתהליך השיפוט של עבודות דוקטורט [חלק 6]

אז מה באמת מתרחש מאחורי הקלעים בתהליך שיפוט של עבודות דוקטורט?

 

הגענו לחלק השישי בסדרה.

 

הנה שני הסודות האחרונים:

 

סוד 11#: השופטים נותנים משוב מסכם אבל גם בונה

שופטי דוקטורט קובעים את איכות עבודת הדוקטורט, אבל הם גם כותבים משוב בונה ובו טיפים לשיפור. רבים מהם נוטים לראות עצמם כשומרי סף, הממלאים אחר הסטנדרטים של לימודים אקדמיים גבוהים. ככאלה, הם כותבים הערות מסכמות חיוביות או שליליות, כגון "התזה משובחת", "סקירת הספרות כתובה היטב", "הניתוח לוקה בחסר".

 

השופטים רואים עצמם גם כמורים, מפקחים או חונכים, מה שמכוון אותם לתת לסטודנט הערות שמהותן הדרכה ועצות. הם מתייחסים למחקר כתוב כאל עבודה בתהליך, ונותנים הדרכה וייעוץ בלי קשר לאיכות המחקר. אם הכותב אינו עומד בציפיות, הם מייעצים לו כיצד לשפר את המחקר. לעומת זאת אם המחקר עומד בציפיות, הם מייעצים בנוגע לפרסומים ומחקרים אפשריים לעתיד.

 

השופטים מייעצים גם באשר לאופן שבו הסטודנט יכול להתקדם ולהתפתח בתור חוקר, גם אם איכות הדוקטורט שכתב היא הגבוהה ביותר. למעשה, הם להוטים להציע משוב בונה יותר מאשר לגנות את המחקר על פגמיו.

 

סוד בונוס 12#: היו צנועים

הראו שאתם צנועים בכתיבה שלכם, כלומר מכבדים ומכירים את החוקרים החשובים ביותר בתחום שלכם (כולל השופטים), ושאתם רוצים להיות חלק פעיל מהקהילה שלהם ולעזור להם. הדוקטורט אינו נקודת סיום אלא רק התחלה של קריירה של מחקר (באקדמיה או בתעשייה) שכוללת הגדרת סטנדרטים ושיטות בעבור אחרים.

 

זהו, בשעה טובה הגעתם לסוף הסדרה על סודות השיפוט של עבודות דוקטורט! אני תקווה שהסדרה שופכת מספיק אור על התהליך – הסודי לעתים קרובות – של הערכת עבודות דוקטורט, ושעם סיום קריאתה יצאתם קצת יותר רגועים ומעודדים שהשד לא כזה נורא ובלתי אפשרי.

 

*** ואסיים בהזמנה ***

רוצים שנעזור לכם בעריכת הדוקטורט שלכם כדי שיעמוד בדרישות השופטים?

מוזמנים להיעזר בשירות העריכה האקדמית שלנו שישדרג את הטקסט שלכם בכמה וכמה רמות. באחריות!

כאן כל הפרטים על השירות שלנו: https://iedit.co.il/doctorat-editing/

 

נ"ב לכל מי שפספס או רוצה לקרוא שוב את הסודות הקודמים:

סודות 1 ו-2 כאן.

סודות 3 ו-4 כאן.

סודות 5 ו-6 כאן.

סודות 7 ו-8 כאן.

סודות 9 ו-10 כאן.

 

בהצלחה,

דפנה.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5