הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

עריכה לשונית

שירותי עריכה לשונית

רוצה להגיע (סוף סוף) לרגע הגשת הדוקטורט רגוע ובטוח לחלוטין שהעבודה שלך מנוסחת למופת תוך שמירה על הסגנון הייחודי שלך, משקפת את המחקר המצוין שעשית, כתובה לפי כללי הכתיבה האקדמית הנוקשים וחפה משגיאות?

פשוט תן לנו ונערוך אותה בתוך זמן קצר. תן לנו לעשות את העבודה השחורה בשבילך. הדבר ימנע איבוד נקודות קריטיות בגלל טעויות טיפשיות שיש ממש עכשיו בטקסט ושאינך שם לב אליהן. מובטחות לך עמידה בדד ליין ואחריות מלאה!

דוקטורנט יקר,

קודם כול, אני חייבת להוריד בפניך את הכובע: אחרי כל כך הרבה שנים של מחקר אינטנסיבי, קריאת כמויות של חומרים והעלאת המחקר שלך על הכתב, שהיא השלב הקשה ביותר, המתסכל והמתיש ביותר, ובאמצע עשיית תיקונים על תיקונים על תיקונים, סוף סוף סיימת לכתוב את העבודה והגעת לרגע העריכה הסופית שלה, הכנתה לדפוס והגשתה.

מדובר במסע ייסורים קשה וארוך, שתפס פיסה ממש לא קטנה מחייך, ובלי המחויבות האדירה, הנחישות והמטרה הברורה, שעמדה לנגד עיניך כל השנים הללו, לא היה לך שום סיכוי להצליח, ומעטים מאוד אכן מצליחים בכך, כמוך! 

דוקטורנטים סיפרו לי על 7 מדורי הגיהינום שהם עברו במסע:

1. אחרי שנים של התעסקות באותו נושא, אותם פרטים, אותם ניסוחים, פשוט "נשבר לך" מהעבודה. כבר לא נותרו כוחות עבור הגהה לעבודות אקדמיות.

ארז, בן 37, דוקטורנט להיסטוריה: "כשהגעתי לשלב סיום העבודה (שלב הכתיבה), כבר רציתי ממש להקיא מהעבודה שלי. כתבתי אותו דבר וקראתי אותו דבר כל כך הרבה פעמים. עשיתי מיליון עריכות וארגון מחדש של החומר עד שכבר לא יכולתי להסתכל על הטקסט שלי".

2. קשה לך מאוד להפוך את הרעיונות הגדולים והמבריקים שלך לפרק הגיוני, מסודר וברור.

גיל, בת 28, דוקטורנטית למדעי המדינה: "אני שוכבת במיטה בלילה וחושבת על העבודה שלי, אני מבינה בדיוק מה אני צריכה לעשות, ויודעת מה הצעד הבא, למחרת אני יושבת מול המחשב אבל אז, העבודה שנראתה בלילה פשוטה וברורה לגמרי בראש שלי, נראית לפתע קשה מנשוא. ניסיתי אפילו את שיטת המחברת ליד המיטה כדי לכתוב מחשבות, רעיונות, סדרי עבודה, וזה לא עבד."

3. הצד הטכני שבהגהה לעבודות אקדמיות הכי מתסכל אותך.

רוני, בן 36, דוקטורנט לגאוגרפיה: "הצד הטכני הכי מעיק עליי. אני מפחד שלא אעמוד בתקנות המעצבנות של הכתיבה האקדמית. מי שלא עומד בחוקים האלה, אוכל אותה בגדול"!

4. המנחה השאיר אותך לבד. הוא נטש אותך ועסוק בענייניו.

אילנה, בת 32, דוקטורנטית לפילוסופיה: "הרגשתי בדידות גדולה במהלך העבודה. המנחה שלי כמעט לא ענה לטלפונים ולמיילים שלי. הוא היה עסוק בפרויקטים שלו וציפה שאנווט לבד בדרך. התחלתי אפילו לשנוא אותו ברמה מסוימת."

5. הלחץ הנפשי שחווים במהלך העבודה הוא עצום, עד כדי דיכאון.

דניאל, בת 44, דוקטורנטית למדעי המדינה: "כמעט בכל יום חשבתי על העבודה ועל איך לפתור בעיות שנתקלתי בהן. זו הייתה מחשבה טורדנית, יום־יומית, בלתי פוסקת. במהלך השנים האלה מצב הרוח שלי השתנה לעתים קרובות ובאופן קיצוני. צריך גם להבין: מדובר בתקופת חיים שבה מתרחשים גם החיים האישיים שלך, וקורים בהם שינויים גדולים כמו מעבר דירה, נישואין, נולדים ילדים. היה לי מאוד קשה להתפנות רגשית למחקר ולנטרל את הרעשים מבחוץ."

6. למה לאחרים תמיד קל יותר?

אלון, בן 31, דוקטורנט לתאולוגיה: "סטודנטים שקיבלו פטור משכר הלימוד ומלגת קיום מכובדת, יכולים להשקיע את כל זמנם במחקר. אני לא קיבלתי כלום וצריך לקרוע את התחת בלימודים ובמחקר שלי וגם בפרנסה. כך אני פשוט לא מספיק כלום."

7. הכרעת הדין הגורלית של השופטים האנונימיים מפחידה אותך נורא.

נועה, בת 31, דוקטורנטית לפסיכולוגיה: "לאורך כל הדרך פחדתי נורא מהביקורת ומההערות של המנחים, של הוועדה, פחדתי שיגידו לי לכתוב הכול מחדש. פחדתי נורא מההכרעה של השופטים."

ואולם, חשבת שהסיוט הגדול מאחוריך?

אולי כבר התחלת לדמיין את הרגע שבו אתה מנחית עותקים כרוכים טריים ומושלמים של הדוקטורט על שולחן המזכירות באוניברסיטה…  ואתה מדמיין את הרגע שבו נודע לך שקיבלת את התואר ד"ר הנכסף…

ואתה מדמיין את ההקלה האדירה שתרגיש, לוקח חופש מהכול ומתחיל לעשות את הדברים שמזמן לא עשית בגלל הדוקטורט: משקיע במציאת אהבה, במשפחה שלך, בבן/בת הזוג שלך.

אז זהו שלא, עדיין לא הגעת לשם.

כעת מגיע שלב העריכה הסופית של הדוקטורט וההכנה לדפוס, ועכשיו מתחיל הסיוט הגדול באמת…

אדוני השופט, אדוני השופט

בהכרעת הדין הגורלית יקבעו השופטים אם תקבל את התואר. השופטים מעריכים את עבודתך לפי כמה וכמה קריטריונים, ואופן כתיבת העבודה וניסוחה הוא קריטי.

למעשה, פרופסורים ומרצים חיים על המושג האקדמי, "Publish or perish", שמשמעותו "לפרסם או לחדול להיות". כל חייהם הם מאבק אין־סופי מול עורכי עיתונים מקצועיים אקדמיים, שיכולים על ניסוח להפיל מאמר שיכול להיות מועמד לפרס נובל!

חלקם, עם השנים, הופכים פנטיים אמִתיים לניסוח, לפיסוק, לסדר הצגת הדברים ואת תסכולם מוציאים על הסטודנט המסכן, ולא בכוונה כמובן. בהתחלה זה מתבטא בהורדת נקודות, בהמשך זה יכול להגיע לעיכוב התואר עצמו!

אין מה לעשות, תרבות ה"Publish or perish" של עולם האקדמיה יוצרת מנגנון מאוד נוקשה שאנשי האקדמיה חייבים לפעול לפיו, חייבים ליישר קו איתו כדי להיכלל בעולם הזה.

וההשלכות של כל זה עליך הן קשות מאוד.

אז על מה השופטים מורידים נקודות?

בכל מוסד אקדמי ובכל חוג יש קריטריונים שונים להערכת עבודות אקדמיות. אולם כולם דורשים עמידה בכללי הכתיבה האקדמית, ניסוח בהיר וקוהרנטי, עברית תקנית, תחביר נכון, פיסוק נכון והימנעות משגיאות כתיב והקלדה.

כתיבה בהירה ומנוסחת היטב היא חלק מהותי מהכישורים הנדרשים בכתיבה האקדמית. הרבה נקודות יכולות לרדת בגלל ניסוח. הרי ניסוח מעביר משמעות, ואם העבודה אינה מנוסחת היטב, המשמעות שלה הולכת לאיבוד, ואז שופט העבודה אינו מבין את התוכן ולא יכול להעריך אותו כראוי. כאן מודגשת חשיבותה של הגהה לעבודות אקדמיות.

סטודנטית אחת סיפרה לי שקיבלה ציון נמוך בהצעת הדוקטורט שלה כיוון שלדברי הבודק, "לא הייתי פרפקציוניסטית והניסוח היה כושל."

כותב תזה סיפר לי שהוא נדהם ממידת ההקפדה על ניסוח כבר החל משנה א' של התואר הראשון בחוג למתמטיקה בירושלים. לדבריו, כחצי מהנקודות, אם לא יותר, ניתנו על ניסוח נכון ומדויק של טענות והוכחות.

דוקטורנט בהתנהגות ארגונית גילה לי שגם הוא נתקל בזה עוד מלימודי התואר הראשון: "באחת מהעבודות הסמינריוניות שכתבתי בתחילת דרכי האקדמית, המרצה קטל את הכתיבה בצורה חריפה מאוד. הוא טען שהעבודה לא עברה עריכה ראויה לשמה, ובין היתר הוא ציין שלעתים פשוט לא ניתן להבין מה רציתי לומר ולעתים הכתיבה צורמת לעין. הוא הוריד לי נקודות רבות במפורש על צורת הגשת העבודה, על בעיות ניסוח וחוסר בהירות וסדר של הטקסט."

ובכן, נקודות יורדו לך על:

X כתיבה שלא לפי כללי הכתיבה האקדמית: אופן ציון מראי מקום, אופן כתיבת אזכורים חוזרים, אופן כתיבת ציטוטים וכו'.

X חלוקה לא נכונה והגיונית לפסקאות, ופסקאות שאינן מקושרות.

X סגנון כתיבה שאינו מתאים לכללי הלשון העיונית (לשון בעלת משלב לשוני גבוה ומקצועי, המתאימה לעבודות אקדמיות).

X כתיבה לא נכונה ואחידה של האזכורים בגוף העבודה, הערות השוליים או ההערות בסוף העבודה על פי כללי הרישום הביבליוגרפי הנדרש כגון APA או MLA או אחר.

X כתיבת או עריכת רשימה ביבליוגרפית (רשימת המקורות) שלא לפי כללי הרישום הביבליוגרפי הנדרש: APA או MLA או אחר.

X  כתיבה שלא לפי כללי הדקדוק והתחביר של האקדמיה ללשון העברית.

X  כתיבה שלא לפי כללי הפיסוק של האקדמיה ללשון העברית.

X  כתיבה שלא לפי כללי הכתיב חסר הניקוד של האקדמיה ללשון העברית.

X  משפטים המנוסחים בצורה מעורפלת ודו-משמעית.

X  קטעים מיותרים, חזרות מיותרות (חזרות כאלה מאוד מעצבנות את השופטים.)

X שימוש בלתי אחיד במונחים ומושגים חוזרים.

מבנה טקסט שאינו נכון.

X חלוקה לא ברורה ולא נכונה לפרקים ולסעיפים, כותרות ותתי-כותרות.

X אי-בהירות, סתירות, אי-התאמות בתוכן הטקסט.

כתיבת מספרים, תאריכים, ראשי תיבות וקיצורים לא נכונה ולא אחידה.

X צורת הגשה מרושלת, אי-הקפדה על עיצוב הטקסט וסידורו כיאות.

X שגיאות כתיב, טעויות הקלדה.

איך תמנע את איבוד הנקודות היקרות?

כדי לאתר את כל הטעויות בעבודותיכם ולמנוע איבוד נקודות, אתם חייבים לעשות עריכה והגהה לעבודות אקדמאיות לפני הגשתה. לאחר ההגשה אין דרך חזרה. לכן שלב העריכה וההגהה הוא שלב קריטי ביותר.

ובאמת, אתה יכול לעשות עריכה בעצמך.

אולם יש כאן בעיה חמורה. הבעיה היא שראית את העבודה שלך יותר מדי פעמים. אתה פשוט לא מסוגל לראות אותה יותר!

איך תעשה עליה עריכת לשון? מאיפה תיקח את הכוחות כדי לקרוא אותה שוב והפעם ביסודיות (בלי לרפרף) ובנוסף גם לאתר טעויות שעשית?

אתה עלול לפספס טעויות שחייבות תיקון, טעויות שיכולות לקלקל בגדול את ההשקעה רבת השנים והייסורים שעברת.

אתה קורא את העבודה אבל מרגיש כמו עיוור, מסנוור, אתה כבר לא מצליח למצוא את הטעויות, ותהיה בטוח, יש טעויות. תמיד יש. בוודאי ובוודאי כשמדובר בעבודה של מאות עמודים.

יותר מכך, אתה כבר יודע בעל־פה מה המילים אמורות לומר, ולכן אתה פשוט לא רואה מה הן אומרות באמת.

אחת מהלקוחות שלי סיפרה לי שהיא בדקה את העבודה שלה 13 פעמים ואפילו בפעם ה-13 היא מצאה טעויות. היא כבר הייתה עם הלשון בחוץ, שבורה ומיואשת.

הפתרון: תן לנו להקל עליך, תן לנו לעשות את העבודה השחורה בשבילך

תן לנו לאתר את כל הטעויות הנסתרות מעיניך ע"י הגהה לעבודות אקדמיות ולוודא שלא עברת את 7 מדורי הגיהינום לשווא.

בדל עצמך מדוקטורנטים אחרים שסומכים רק על עצמם (או על חבריהם ובני משפחתם) ומגישים עבודות מלאות טעויות.

 • תן לנו את עבודתך ונחסוך לך את כאב הראש שבעריכה חוזרת ואין-סופית שלה.
 • תן לנו את עבודתך ונקצר משמעותית את מספר סבבי התיקונים עם המנחה שלך.
 • תן לנו את עבודתך ותקבל אותה בחזרה חפה מטעויות ומנוסחת למופת.
 • תן לנו את עבודתך ורגע הגשת הדוקטורט יהיה קרוב מתמיד.
 • תן לנו את עבודתך ותקבל אותה בחזרה כתובה בקפידה לפי כללי הכתיבה האקדמית הנוקשים.
 • תן לנו את עבודתך ותקבל עבודה אסתטית למראה וידידותית לקריאה.
 

זו הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר לסיום מושלם של עבודתך רבת השנים ולהשגת היעד האקדמי שלך.

התוצאה שתקבל תהיה חפה מטעויות, מרשימה, מנוסחת היטב ומקצועית, ומי שיקרא את עבודתך, ישבח אותה על הקריאות, על הכתיבה הקולחת ועל הכישרון בביטוי, ובשורה התחתונה התוצאה תתבטא בתואר ד"ר שתקבל.

לקוחה דוקטורנטית אמרה לי לא מזמן שלדעתה "עריכה לשונית איכותית ומקצועית של עבודה אקדמית מהווה 25% לפחות בציון שהתקבל או בתואר שהתקבל." מדוע? שאלתי אותה, והיא ענתה: "כי זה מה שרואים בסופו של דבר. טעויות לשוניות קופצות לעין, וזה משפיע על הרושם הכללי. שגיאות כתיב ולשון ישר תופסות את העיניים ועושות רושם רע על השופטים, זה מעצבן אותם ומסיח דעתם מן העיקר, ולכן גם פוגע בסיכוי לקבלת התואר."

מה לעשות כעת?

לקבלת הצעת מחיר לעריכה לשונית והגהה של הדוקטורט שלך, מלא את הטופס כאן למטה.

אנחנו מתנצלים מראש – עומס הפונים גדול – דוקטורנטים רבים מבינים שהגשת הדוקטורט, שעליו עמלו כל כך הרבה שנים, בלי לתת אותו לבדיקתו המיומנת של עורך לשוני רגע לפני ההדפסה וההגשה שלו, היא טעות שאין ממנה חזרה, ושעבודת העורך תחסוך להם כאב ראש מיותר וזמן יקר מפז. בכל מקרה – אנחנו מבטיחים לחזור אליך בתוך 48 שעות לכל היותר.

נצל את הניסיון שלנו

נדרשו לנו כמה שנים טובות כדי להגיע למיומנות עריכה ברמה גבוהה. היום אנחנו צוות של עורכים לשוניים, המתמחים בעריכה של טקסטים אקדמיים, כלומר עבודות אקדמיות, מאמרים אקדמיים וספרים אקדמיים. נצל מיומנות זאת.

ביכולתנו לזהות את כל הבעיות ואת כל הטעויות שיש בכל טקסט. זוג העיניים המנוסות שלנו חדות כנץ, לא מתירות לשום טעות לחמוק. אנחנו נגיע אל הטקסט שלך בעיניים רעננות, בלתי משוחדות ובלי לדעת מה התכוונת לומר, וכמובן, בעיניים מקצועיות.

מה כוללת עבודת הנמלים שנעשה לשיפור עבודתך?

העריכה האקדמית שנעשה תכלול עריכה לשונית, תכנית, מבנית וטכנית. היא תכלול התייחסות לעניינים דקדוקיים, תחביריים ותכניים והתייחסות לכללי הכתיבה האקדמית. חשוב לציין שאיננו מסתפקים בעריכה לשונית "קלאסית", שנוגעת רק לענייני הלשון "היבשים/טכניים" כגון כללי הלשון, הדקדוק, הפיסוק, הכתיב וכו'. אנחנו מטפלים גם בענייני התוכן, שלמותו, בהירותו, חזרות מיותרות ועוד.

אז מה בדיוק נעשה בשבילך? (קח נשימה ארוכה) אנחנו…

 • נערוך את עבודתך בהתאם לכללי הדקדוק והתחביר של האקדמיה ללשון העברית.
 • נערוך את עבודתך בהתאם לכללי הפיסוק של האקדמיה ללשון העברית.
 • נערוך את עבודתך בהתאם לכללי הכתיב חסר הניקוד של האקדמיה ללשון העברית.
 • נלטש משפטים המנוסחים בצורה מעורפלת ונהפוך אותם לקריאים וברורים יותר.
 • נשמיט קטעים מיותרים, חזרות מיותרות, אותם קטעים וחזרות שמעצבנים את השופטים.
 • נמחק מילים מיותרות ונשלים מילים חסרות.
 • נאחד את השימוש במונחים חוזרים.
 • נערוך את הלשון ואת הסגנון כך שיתאימו לכללי הלשון העיונית (לשון בעלת משלב לשוני גבוה ומקצועי, המתאימה לעבודות אקדמיות).
 • נעשה חלוקה נכונה והגיונית לפסקאות.
 • נעשה שינויים במבנה הטקסט, בסדר הרעיונות, במקומם של חלקים בטקסט ועוד.
 • נציע הצעות לגבי מבנה הטקסט: החלוקה לפרקים ולסעיפים, כותרות ותתי-כותרות.
 • נערוך את תוכן הטקסט, נבדוק את שלמותו, דיוקו ובהירותו.
 • נציע הצעות להבהרות במקרים של אי-בהירות, סתירות, אי-התאמות וכדומה.
 • נערוך את האזכורים בגוף העבודה ואת הרשימה הביבליוגרפית על פי כללי הרישום הביבליוגרפי במדעי החברה (APA).
 •  נערוך את הערות השוליים או את ההערות בסוף העבודה ואת הרשימה הביבליוגרפית על פי כללי הרישום הביבליוגרפי במדעי הרוח (MLA).
 • נערוך את ההערות או את האזכורים בגוף העבודה ואת הרשימה הביבליוגרפית על פי כללי רישום ביבליוגרפי מבוקש אחר.
 

התוצאה שתקבל תהיה חפה מטעויות, מרשימה, מנוסחת היטב ומקצועית, ומי שיקרא את עבודתך, ישבח אותה על הקריאות, על הכתיבה הקולחת ועל הכישרון בביטוי. התוצאה תתבטא בציונך ובתואר שתקבל.

דוגמאות עריכה

עבודת העריכה שנעשה יכולה רק לשפר את עבודתך. התואר שלך, אשר עלול להימרח חודשים על גבי חודשים, ולעתים אפילו שנים, סוף סוף יסתיים במועד הראוי לו – מוקדם. ובסופו של דבר, העבודה שלך תישפט על פי הכישרון שלך, הרעיונות שלך והתוכן שלה.

כדי שתבין מה עושה עריכה לשונית לטקסט, להלן דוגמה של עריכה מן השנה האחרונה. מדובר בעמוד מתוך דוקטורט להיסטוריה של עם ישראל של סטודנטית מהאוניברסיטה העברית:

כך נראה העמוד המקורי, לפני עריכה

כך נראה העמוד אחרי העריכה (עם הערות באדום של "עקוב אחרי שינויים")

כך נראה העמוד הסופי אחרי קבלת השינויים על ידי הסטודנטית

הנה עדויות של לקוחות שלנו שחשבתי שתיהנה לקרוא:

"דפנה הסכימה לעבוד תחת זמן מוגבל לנוכח דחיפות ההגשה ועשתה זאת בהצלחה רבה!"
"אני עכשו רגועה שהספר עבר עריכה והוא תקין לדפוס."
"ניכר כי כישוריך המקצועיים והמיומנות הרבה שלך בתחום העריכה הלשונית סייעו רבות לעבודתי להקרא באופן ברור ומובן יותר"
"למרות השינויים שדפנה עשתה, עדיין הרגשתי שזה הטקסט שלי ומבחינתי זה היה משמעותי מאוד"
"דפנה חסכה לי המון זמן ובלעדיה ההגהות שלי היו נמשכות ונמשכות."
"לאחר קבלת התואר ד"ר מיהרתי לבשר לה זאת כי ידעתי שקיבלתי אותו גם בזכותה!"

כיצד ייראה הטקסט לאחר שעבר עריכה?

אתה תקבל טקסט ערוך ומלוטש עם הארת השינויים בצבע ("עקוב אחר שינויים" בתוכנת וורד). כלומר, כל השינויים מסומנים בצבע, ואפשר לעקוב אחריהם ולהשוות בין הטקסט המקורי לטקסט הערוך.

לצד חלק מהמשפטים נכתוב הערות ובהן שאלות, הארות ותהיות. כמו כן נציע כמה אפשרויות לניסוח נכון וברור יותר. בנוסף, נביע את דעתנו המקצועית על האפשרות המועדפת.

 

ומה נותר לך לעשות? עכשיו זה פשוט וקל

בעזרת אופציית "עקוב אחר שינויים" של וורד תוכל לקבל שינוי או לדחות שינוי, כרצונך. כמו כן תצטרך להתייחס לשאלות ולהערות של העורך ולתקן בהתאם.

ומה עוד תקבל?


הגהה אחרונה והכנת הקובץ לדפוס

מדובר בהגהה סופית ואחרונה שהעורך יעשה, כולל הורדת סימני "עקוב אחר שינויים" והערות צדדיות. חשוב לציין ששינוי שייעשה בהגהה, שהוא מעבר לפסיק פה, פסיק שם, ייעשה כמובן בהתייעצות אתך. ולבסוף שליחת הקובץ אליך נקי, מושלם ומוכן להדפסה.

התוצאה שתקבל

טקסט איכותי ומושלם. טקסט שכתוב במשלב גבוה ברמה אקדמית. טקסט ברור וקוהרנטי, טקסט שמקל על הקורא את הקריאה שלו ואת ההבנה שלו, ולפיכך גורם לו הנאה, בין אם מדובר בשופט של עבודתך, במנחה שלך או בכל אדם אחר הקורא את הטקסט.

ההשקעה שלך

השירות המקיף שתקבל כולל:

סבב של עריכה לשונית יסודית + סבב הגהות ותיקונים לפי הצורך + עימוד, עיצוב והכנה לדפוס:

הנה שלב אחר שלב בתהליך העבודה יחדיו:
א. סבב עריכה יסודית של העורך: העורך עושה עריכה לשונית יסודית לטקסט ומתייחס להערות המנחה, אם יש. הוא עושה שינויים בגוף הטקסט בצבע וכותב הערות בבלונים לצד הטקסט. לאחר מכן הוא שולח לך את הטקסט במייל.

ב. מעבר שלך (וגם של המנחה שלך, אם תרצה) על הערות העורך: אתה (וגם המנחה, אם תרצה) מתייחס לכל הערותיו ושינוייו ברצינות, מקבל או דוחה שינויים, מתייחס להערות שלצד הטקסט ומשנה בהתאם. לאחר מכן אתה מחזיר לו את הטקסט לסבב הגהה.

ג. סבב הגהות ותיקונים לפי הצורך ובהתאם ללו"ז: כך ממשיכים בכמה סבבים של הגהה בשיטת הפינג-פונג (באמצעות המייל). בכל הגהה בסבב הגהות זה יש התייחסות קפדנית של העורך לכל שינוייך/הוספותיך החדשים, בדיקת תיקוניך שנעשו בעקבות הערותיו, והגהה כללית חוזרת על הטקסט כולו לאיתור טעויות שלא טופלו או לא זוהו בסבב הקודם.

ד. הגהה אחרונה של העורך: הגהה של העורך והחזרת הטקסט אליך נקי מסימנים באדום, מנוסח למופת וחף משגיאות ומוכן להדפסה.

הערה חשובההמנחה שלך יכול גם כן להוסיף את הערותיו בכל אחד מהשלבים הללו, והעורך יתייחס גם אליהן.

השקעתך בשירות המקיף היא בין 75 ל-93 ש"ח לכל 250 מילים מודפסות (כולל מע"מ)

* התעריף לטקסט שלך ייקבע לפי החבילה שתבחר, רמת הכתיבה שלך והלו"ז הנדרש.

מה בדיוק כוללת כל חבילה וכל שירות? כל הפרטים במחירון שלנו:

האחריות שלנו

אכן, מדובר בהשקעה, והמשימה שלנו אם כן היא להוכיח לך מעבר לכל ספק שזו ההשקעה הטובה ביותר שתעשה בתואר שלך.

חשוב על כך: כמה שווה הזמן שלך? כמה שווה התואר שלך? כמה שווה עיכוב בקבלת התואר או אי-קבלת התואר? האם אתה יכול להשוות את גובה ההשקעה שלך למחיר שתשלם אם לא תקבל את התואר הנכסף או את הציון שאתה כל כך רוצה? הרי מדובר בעבודה שבדרך כלל כותבים רק פעם בחיים.

האם אני צריך עורך לשוני? התשובות שלי לשאלות נפוצות

הנה כמה מהשאלות הנפוצות שאנחנו נתקלים בהן:

מדוע בכלל לפנות לעורך לשוני? אני יכול לערוך את עבודתי בעצמי.

סטודנטים אומרים: "אני אעשה 20 הגהות לפני הגשת העבודה. אני מכיר את כללי הכתיבה האקדמית, אני נעזר בתוכנות ליצירת רשימות ביבליוגרפיות."

השאלה החשובה ביותר שאתה צריך לשאול את עצמך היא:

עשית הגהה 20 פעם, האם אתה בטוח שהעבודה חפה מטעויות? שהיא מובנת? שהיא קריאה?

אם כן, כל הכבוד! שאפו! אנו מאחלים לך הצלחה רבה, ובכנות, אין צורך שתמשיך לקרוא.

אבל…

הרבה מלקוחותינו סיפרו שבהתחלה חשבו שיסתדרו לבד, ואז כיוון שלא היו בטוחים או כיוון שהעבודה הוחזרה לתיקונים, הגיעו אלינו וגילו המון טעויות.

האמת היא שסטודנטים אינם מודעים לכך שהם פשוט קרובים מדי לטקסט שלהם. הם ראו אותו יותר מדי פעמים. טעויות ההקלדה הקטנות ושגיאות הכתיב הפכו לבלתי נראות לעיניהם. הם כבר יודעים בעל־פה מה המילים אמורות לומר, ולכן הם פשוט לא רואים מה הן אומרות באמת.

לעומת זאת, העורך הלשוני מגיע אל הטקסט שלך בעיניים רעננות, בלתי משוחדות ובלי לדעת מה התכוונת לומר, וכמובן, עיניים של איש מקצוע מנוסה.

למה אני צריך עורך לשוני? אני יודע שרמת הכתיבה שלי גבוהה ויכולת ההתבטאות שלי טובה.

סטודנטים אומרים: "יכולת ההתבטאות שלי בעברית טובה מאוד. קיבלתי מחמאות רבות על כתיבתי, אני לא סבור שיש בעיות בטקסט. יש לי סטנדרטים גבוהים."

רמת הכתיבה של סטודנטים רבים היא גבוהה ואפילו מרשימה, אולם גם הסופרים הטובים ביותר – כשיהיה בידם כתב יד חדש, הם יעבירו אותו לאדם שמעולם לא ראה אותו. זו גם הסיבה ששום הוצאה לאור שמכבדת את עצמה, לא תדפיס לעולם ספר שלא עבר הגהה יסודית ומוקפדת של מומחים בתחום.

נוסף על כך, העובדה שאתה יודע לכתוב לא אומרת שאתה יודע לכתוב ברמה אקדמית המתאימה לדוקטורט. כמה פעמים כתבת דוקטורט בחייך? קרוב לוודאי שאף פעם!

בנוסף, לדעתי, זו בדיוק הסיבה שכדאי לך לתת לעורך לשוני את העבודה. הסיבה היא שאתה רוצה שכתיבתך המצוינת באמת תתבטא ותיראה בגרסה המודפסת.

אתה לא רוצה שטעויות טיפשיות שלא שמת לב אליהן או שלא ידעת כלל על קיומן, אם זה טעויות לשון שאינך מודע להן, טעויות הקלדה, כתיב, פיסוק וכדומה, יגרמו לכתיבתך המצוינת להיראות הרבה פחות מכך.

טעויות קטנות אלה יפריעו לקורא/לשופט עבודתך ויפגמו בשטף הקריאה וההנאה שלו.

העריכה הלשונית תעצים את כתיבתך עוד יותר ותהפוך את הטקסט שלך ליהלום מלוטש.

האם כדאי לתת לחבריי ללימודים, להוריי, לבני משפחתי לערוך את העבודה?

חבריך ללימודים, לא פחות ממך, לחוצים בזמן בגלל המטלות האקדמיות שהם מקבלים. חלקם "יעשו לך את הטובה" אבל בלי חשק, וזה בטח לא יניב את הפירות שאתה רוצה. חלקם אולי יתייחסו למשימה ברצינות, אבל ספק אם ישקיעו בכך יותר מכמה שעות.

מהסיבה הזאת קרוב לוודאי שיפספסו טעויות רבות, ועבודתם תהיה לא מדויקת, ומיותר לומר, גם לא מקצועית.

לעומת זאת עורך לשוני מחויב לתת לך את השירות הטוב ביותר, את התוצאה הטובה ביותר והמקצועית ביותר שהוא יכול. אין מה לעשות, שילמת לו, הוא ירצה להוכיח לך שההשקעה שלך כדאית. נוסף על כך, חבריך וגם בני המשפחה שלך – איש מהם לא יספק ביקורת אובייקטיבית החשובה כל כך לעבודה שלך, ואילו העורך הלשוני, כן.

האם הידע של עורך לשוני מוגבל לתחום העריכה הלשונית בלבד?

סטודנטים אומרים: "אם לעורך הלשוני היה גם תואר מתקדם בתחום של העבודה שלי, אז זוג העיניים שלו היה מקצועי כפליים".

לעורך לשוני שלא בא מהתחום שהעבודה עוסקת בו, דווקא יש יתרון רב. הוא אינו בקיא בחומר, ולכן יכול להעיר על דברים שאינם ברורים די הצורך.

נכון, לכל תחום יש מינוח ספציפי שהעורך צריך ללמוד ולהכיר. הבדלי מינוח יש גם בכל מיני תחומים בתוך מדעי הרוח ובתוך מדעי החברה. עורך לשוני שבא ממדעי הרוח או החברה יכול להסתדר היטב גם עם מדעים מדויקים. הוא פשוט צריך להקדיש יותר עבודה ולמידה לכך.

יקר לי. זו פשוט נראית לי הוצאה גדולה מאוד.

אני מאוד מבינה את ההרגשה שלך, אתה מרגיש שזה יקר מאוד, הסכום נראה לך מוגזם, אבל בוא נחשוב רגע: אם העבודה שלך לא תעבור עריכה לשונית מקצועית, קבלת התואר שלך עלולה להתעכב מאוד, ולכך יש משמעות כלכלית אדירה שאולי אינך מביא בחשבון כלל.

ולמה אני מתכוונת?

שכר לימוד: קודם כול, על כל שנה אקדמית נוספת אתה צריך לשלם שכר לימוד, ואז במקום לשלם שכר לימוד במשך שנתיים אתה עלול לשלם פי שניים, במשך 4 שנים, כמו שקרה לסטודנט מתוסכל לתואר שני שראיינתי לאחרונה.

זמן = כסף: אנחנו לא שמים לב אבל זמן הוא בעצם המשאב היקר ביותר. זמן זה כסף. הזמן הזה שעובר שבו אתה בלי התואר, זה זמן שיכולת כבר לעבוד בו בתור בעל תואר שני או ד"ר ולהרוויח יותר.

השקעה לטווח ארוך: הרעיון הוא שאתה משקיע עכשיו קצת בשביל לקבל אחר כך הרבה יותר. כשמה כן היא, מדובר בהשקעה. גם אני הבנתי לאחרונה שרק אם אשקיע כסף והרבה כסף בלימוד ובקבלת ייעוץ מן המומחים הטובים ביותר בתחומי, רק כך אתקדם ואצליח ומהר יחסית.

ובאמת, בשנה האחרונה אני משקיעה בכל חודש אלפי שקלים כדי לקבל ייעוץ והכוונה מדויקת מהטובים ביותר בתחום שלי. לפני כן עשיתי הכול בעצמי, חינם! חשבתי לעצמי: למה שאשלם למישהו כל כך הרבה כסף. פשוט אעשה זאת בעצמי… וכך באמת עשיתי, אבל המחיר היה שהתקדמתי מאוד מאוד לאט, קיבלתי החלטות מהוססות, בזבזתי המון זמן וגם עשיתי טעויות שעלו לי הרבה כסף.

שנים של השקעה ותוצאה גרועה בסופן: לעניות דעתי, המחיר היקר באמת הוא לעבור 7 מדורי גיהינום, להקדיש שנים מחייך למען מטרה אחת, ולבסוף להגיש טקסט מנוסח רע שלא מעביר כלל וכלל את המחקר המצוין שעשית.

עכשיו אני פתאום מבין את המשמעויות הכלכליות האלה שציינת, אך עדיין, אני פשוט לא יכול לשלם סכומים כאלה.

אז תשמע, הצעתי לך את החבילה המקיפה ביותר שלנו כי חשבתי שהיא המתאימה לך ביותר ותיתן לך את התוצאה האופטימאלית ביותר, אבל אם מבחינתך המחיר זה הדבר הכי חשוב, אז אני יכולה להציע לך חבילה זולה מעט יותר של הגהה לשונית.

אם אתה מעוניין לשמוע פרטים, אנא התקשר אליי ונדבר על כך. פרטי ההתקשרות עמי כתובים בטופס להלן.

94 מחשבות על “עריכת תזה ודוקטורט”

 1. It's really a nice and helpful piece of information. I'm glad that you just shared this helpful info with us.
  Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 2. Its such as you learn my thoughts! You seem to know so much approximately this,
  like you wrote the book in it or something. I believe that you just can do with some % to
  power the message home a little bit, but other than that, this is
  excellent blog. A great read. I will definitely be back.

 3. Aw, this was a very good post. Finding the time and actual effort to produce a top notch
  article… but what can I say… I put things off
  a whole lot and don't manage to get nearly anything done.

 4. Excellent beat ! I wish to apprentice at the same time as you amend your site,
  how could i subscribe for a weblog web site? The account helped
  me a applicable deal. I were tiny bit acquainted
  of this your broadcast provided brilliant clear concept

 5. My partner and I stumbled over here different web page
  and thought I may as well check things out. I like what I see
  so now i am following you. Look forward to looking into
  your web page yet again.

 6. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of
  any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.

  I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping
  maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog
  and I look forward to your new updates.

 7. I'd like to thank you for the efforts you've put in writing this site.
  I'm hoping to see the same high-grade content from you later on as well.
  In truth, your creative writing abilities has encouraged me to get my own, personal site now ;
  )

 8. I have read so many articles or reviews regarding the blogger lovers but this post
  is in fact a fastidious piece of writing, keep it up.

 9. I have been browsing online greater than 3 hours lately, yet I never found any interesting article like yours.
  It's beautiful worth sufficient for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made good content as you probably did,
  the internet might be much more useful than ever before.

 10. I think this is one of the so much vital info for me.
  And i am glad studying your article. However should observation on few basic issues, The site style is great, the articles is really excellent : D.
  Just right job, cheers

 11. Hi everyone, it's my first visit at this website, and article is
  in fact fruitful in support of me, keep up posting such
  articles or reviews.

 12. Thanks for finally talking about > עריכה לשונית והגהה לעבודות אקדמיות:
  תזה, דוקטורט וכן מאמרים | עלי דפנה
  < Loved it!

 13. Howdy are using WordPress for your site platform? I'm new to the
  blog world but I'm trying to get started and create my own. Do you require any coding expertise to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 14. Hello, i believe that i noticed you visited my blog so i came to go
  back the favor?.I'm attempting to in finding things to enhance my site!I suppose its ok
  to make use of some of your ideas!!

 15. excellent publish, very informative. I'm wondering why the opposite specialists of this sector do not notice
  this. You must proceed your writing. I'm confident,
  you have a great readers' base already!

 16. I do believe all the ideas you've offered on your post.
  They are very convincing and will certainly work.
  Nonetheless, the posts are too short for beginners.

  Could you please extend them a bit from next time?

  Thanks for the post.

 17. Great goods from you, man. I've take into accout your stuff prior to and you are simply extremely excellent.
  I actually like what you've acquired here, really like what you're stating and
  the way in which through which you say it. You're making it enjoyable and you still care for to stay
  it sensible. I cant wait to read much more from you.
  That is really a great site.

 18. I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep
  it up! I'll go ahead and bookmark your site to come back later.
  All the best

 19. Excellent items from you, man. I've remember your stuff previous to
  and you are simply too excellent. I really like what you
  have bought here, certainly like what you are stating and the way in which wherein you say it.
  You make it entertaining and you still care for to stay
  it smart. I cant wait to read far more from you.

  This is really a great site.

 20. What i don't understood is in truth how you are now not really
  much more neatly-appreciated than you may be now. You are
  so intelligent. You recognize therefore considerably in the case of this topic, made me for my part imagine it from a lot of varied angles.

  Its like men and women don't seem to be interested until
  it's one thing to accomplish with Woman gaga! Your personal stuffs
  outstanding. At all times take care of it up!

 21. Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
  Extremely helpful information specially the last part
  🙂 I care for such info much. I was seeking this certain information for a very long time.
  Thank you and good luck.

 22. This design is incredible! You certainly know how to keep a reader
  amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well,
  almost…HaHa!) Wonderful job. I really enjoyed what you had to say, and more than that,
  how you presented it. Too cool!

 23. Every weekend i used to pay a quick visit this
  website, because i want enjoyment, for the reason that this this web site conations genuinely fastidious funny material too.

 24. An impressive share! I've just forwarded this onto a co-worker who has been conducting a little homework on this.
  And he in fact bought me lunch because I found it for him…
  lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!!
  But yeah, thanx for spending some time to discuss this topic here on your site.

 25. Hey there! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended
  up losing many months of hard work due to no backup.
  Do you have any solutions to stop hackers?

 26. It's really very complex in this full of activity
  life to listen news on Television, therefore I just use the web for that purpose, and
  take the hottest information.

 27. I have read several just right stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.

  I wonder how a lot attempt you place to make
  such a fantastic informative site.

 28. Admiring the hard work you put into your site and in depth information you present.

  It's great to come across a blog every once in a while that isn't the same old rehashed material.

  Wonderful read! I've bookmarked your site and I'm including your RSS
  feeds to my Google account.

 29. Hi there, You've done an excellent job. I'll certainly digg it and personally recommend
  to my friends. I'm confident they will be benefited from
  this web site.

 30. Helpful information. Lucky me I found your site unintentionally, and I'm surprised why this twist
  of fate did not came about in advance! I bookmarked it.

 31. Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and
  sources back to your website? My website
  is in the exact same niche as yours and my visitors would truly benefit from some
  of the information you provide here. Please let me know if this ok
  with you. Cheers!

 32. Hi there, I do think your website might be having web browser compatibility problems.

  Whenever I look at your website in Safari, it looks fine
  however when opening in I.E., it has some overlapping issues.
  I just wanted to give you a quick heads up!
  Aside from that, fantastic site!

 33. My coder is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs.
  But he's tryiong none the less. I've been using WordPress on numerous websites for about a
  year and am nervous about switching to another platform.

  I have heard great things about blogengine.net. Is there a way I
  can transfer all my wordpress content into it?
  Any kind of help would be really appreciated!

 34. I have been browsing on-line more than 3 hours as of late, but I never
  discovered any interesting article like yours.
  It is beautiful price enough for me. Personally, if all webmasters and bloggers made just right content as you probably did, the web shall be much more useful than ever before.

 35. Hi, i think that i saw you visited my weblog so i came to
  “return the favor”.I am trying to find things to improve my
  website!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

 36. Helpful information. Fortunate me I found your website accidentally, and I'm surprised why this
  accident did not took place earlier! I bookmarked it.

 37. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this
  matter to be really something that I think I would never understand.
  It seems too complicated and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of
  it!

 38. What's up to every body, it's my first go to see of this weblog; this weblog contains amazing and in fact excellent information for readers.

 39. hi!,I really like your writing very a lot! proportion we keep in touch extra about your article on AOL?
  I require an expert in this space to unravel my problem.
  Maybe that is you! Taking a look ahead to peer
  you.

 40. Everything is very open with a clear clarification of
  the issues. It was definitely informative.

  Your website is useful. Thank you for sharing!

 41. Howdy would you mind letting me know which hosting company you're using?
  I've loaded your blog in 3 completely different browsers and I
  must say this blog loads a lot faster then most.
  Can you recommend a good web hosting provider at a honest price?
  Thanks, I appreciate it!

 42. What i do not realize is in fact how you are now
  not actually much more smartly-preferred than you may be now.

  You're very intelligent. You understand thus significantly relating to this topic, made me personally imagine it from so many numerous angles.
  Its like men and women don't seem to be involved until it's something to do with Woman gaga!
  Your own stuffs great. Always handle it up!

 43. Currently it seems like Movable Type is the preferred blogging platform
  available right now. (from what I've read) Is that what you are using on your blog?

 44. Hi! Would you mind if I share your blog with my twitter group?

  There's a lot of folks that I think would really appreciate your content.
  Please let me know. Many thanks

 45. Great goods from you, man. I have take note your stuff previous to
  and you are just extremely magnificent. I actually like what you've received here, certainly like what you're
  stating and the way in which through which you assert it.

  You are making it entertaining and you continue to take care
  of to stay it smart. I can not wait to learn far more from you.
  This is actually a terrific site.

 46. Hello there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
  I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any
  recommendations?

 47. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this
  website yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz reply as I'm looking to create my own blog and would like to find out where u
  got this from. thank you

 48. Usually I do not learn post on blogs, but I would like to
  say that this write-up very forced me to take a look at and do it!

  Your writing taste has been surprised me. Thanks, very nice post.

 49. Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging
  for? you made blogging look easy. The overall look of your site is fantastic, as well as the content!

 50. Every weekend i used to pay a visit this website, as i want enjoyment,
  since this this web page conations genuinely pleasant funny data too.

 51. Thanks for one's marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you happen to be a great author.
  I will ensure that I bookmark your blog and definitely
  will come back in the future. I want to encourage you to
  definitely continue your great work, have a
  nice afternoon!

 52. My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs.
  But he's tryiong none the less. I've been using WordPress on several websites for about a year and am anxious about switching to another platform.
  I have heard good things about blogengine.net.
  Is there a way I can transfer all my wordpress content into
  it? Any help would be really appreciated!

 53. What's up to all, for the reason that I am actually eager of reading this web site's post to be updated on a regular basis.
  It includes fastidious material.

 54. Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources
  back to your website? My blog site is in the very
  same area of interest as yours and my visitors would certainly benefit from a lot of the information you provide here.
  Please let me know if this alright with you. Many thanks!

 55. hello there and thank you for your information – I have certainly picked up anything new from right here. I did however expertise several technical issues using this web site, as I experienced to reload the website many times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I'm complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and can damage your high-quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my email and can look out for a lot more of your respective fascinating content. Make sure you update this again very soon..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5
דילוג לתוכן