הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

מילים דומות בעברית: דחוף לעומת תכוף

דחוף

 

משמעות: נחפז, ממהר מאוד; שיש לטפל בו מיד, שיש לעשותו במהירות, שאינו סובל דיחוי.

 

באנגלית: urgent, emergent, emergency; pressing, short of time

 

נטיות המילה: דחופה, דחופים, דחופות.

 

דוגמאות מטקסטים אקדמיים:
• מצב חירום רפואי מוגדר בחוק כנסיבות שבהן אדם מצוי בסכנה מידית לחייו, או קיימת סכנה מידית שתגרום לאדם נכות חמורה בלתי הפיכה אם לא יינתן לו טיפול רפואי דחוף.
• כאשר הילד מגיב בהתנהגותו על קונפליקט עמוק בין ההורים, או כאשר הסכסוך הוא בינו לבין הוריו, יש לעתים צורך דחוף להפריד בינו לבין הוריו.
• לאור ההימנעות משינוי מהותי ברעיונות, במוסדות ובמנגנוני היישום העומדים מאחורי התכנון, התוכנית "נגב 2015" כקודמותיה לא מתמודדת עם נושאים דחופים ביותר בעלי השלכות בריאותיות, חברתיות וסביבתיות.

 

תכוף

 

משמעות: תכף, זה אחר זה, סמוך, רצוף, תדיר, שקורה בתכיפות, שמתרחש לעיתים קרובות מאוד, שבא או נעשה תכף אחרי משהו שקדם לו, סמוכים זה לזה.

 

באנגלית: frequent

 

נטיות המילה: תכופה, תכופים, תכופות.

 

דוגמאות מטקסטים אקדמיים:
• ההכנה ודרכי מתן התרופה יכולות להיות יקרות בעבור הדור הראשון של הצפלוספורינים יותר מאשר הדור השלישי בגלל מינון תכוף יותר.
• ממצאים אלו מעלים את האפשרות שמגע תכוף לאורך זמן מגביר פתיחות חברתית.
• תכנון של מתקני מגורים לקשישים מדגיש תכופות מדי קריטריונים כלכליים של ניהול והחזקה פשוטים היוצרים מעמסה מנהלית המשפיעה במישרין על סגנון החיים של הדיירים הקשישים.

 

 

רוצים לקבל טיפים נוספים לכתיבה נכונה של הטקסט האקדמי שלכם?

היכנסו לכאן וקבלו אוסף עשיר של טיפים לשוניים לכתיבה נכונה, שימנעו הורדת נקודות חשובות בהערכת עבודתכם או צרו קשר עם עלי דפנה.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5