הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר-אמיר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

מילות הקישור להבעת זמן

והפעם בסדרת המאמרים על מילות הקישור אביא את מילות הקישור להבעת זמן.

מילת זמן היא מילה, מילית או צירוף מיליות המשמשים לציון רצף הזמן בין שתי פעולות/אירועים/נתונים שהתרחשו באותו זמן או אחת לפני או אחרי האחרת.

רשימת מילות קישור

כאשר, כש, לפני, עד ש, בעוד ש, בשעה ש, מאז, תחילה, לאחר מכן, אחר כך, בינתיים, במשך, כל זמן ש, לפי שעה, כעבור, לאחרונה, בזמן האחרון, בטרם, עד כה, עכשיו, עתה, בו בזמן, מלכתחילה, כל אימת ש.

דוגמאות

# אחוז הרופאים בני 65 ומעלה בעלי רישיון לעסוק ברפואה עלה בהדרגה והגיע ל-26% בשנת 2015, לעומת פחות מ-20% לפני כעשור וכמעט 11% בשנת 1995.

# מבחני המיצ"ב נערכים מאז 2001/02 (תשס"ב) בתחומי הדעת הבאים: שפת אם (עברית בחינוך העברי וערבית בחינוך הערבי), אנגלית, מתמטיקה ומדע וטכנולוגיה, והם מלווים בשאלונים על אקלים בית הספר ועל הסביבה הפדגוגית.

# החלק השלישי של הפרק עוסק בסיבות שבגינן פנו לשירותי הרווחה. בתחילה מוצגת התפלגות הסיבות/הנזקקויות לאורך השנים. לאחר מכן הפרק מתמקד בנתונים השוואתיים (שנת 2011) לשלוש קבוצות: יהודים ואחרים מול ערבים, עולי אתיופיה בהשוואה בין-דורית ועולי בריה"מ לשעבר בהשוואה בין-דורית.

# במשך שנים ארוכות מאז 1967 התרגלו, פלסטינים וישראלים כאחד, להגדיר את תהליך השלום כסדרה של שאלות על חלוקת רכוש: איפה יעבור הגבול, מי ישלוט במקומות הקדושים וכיצד תיפתר שאלת הפליטים.

# למרות ששיעורי הגירושין עלו באופן משמעותי מאז שנות ה-70, לא הייתה לכך השפעה על משך שנות הנישואין.

# עבירת הנהיגה שבגינה התקבל מספר ההרשעות הגבוה ביותר היא אי-ציות לתמרור. בעוד שבכלל האוכלוסייה אחוז ההרשעות בגין עבירה זו היה כ-22%, בקרב בני 55 ומעלה אחוז ההרשעות בגין עבירה זו היה כ-25%.

# פעילים יזידים שונים תובעים אוטונומיה בגבולות שהם מכנים "אזידח'אן" (ארץ היזידים) בצפון-מערב עיראק. לפי שעה, התביעות הללו אינן מגובשות במישור הפוליטי ואינן אפקטיביות, אולם הרדיפה הכורדית מחזקת את המגמות הבדלניות בקרב היזידים ואת תביעתם לאוטונומיה בשטחי "אזידח'אן".

# בזמן האחרון החל המשטר לבצע גם פשיטות על בתים פרטיים, בתי קפה, אוניברסיטאות ואוטובוסים.

# אין זה צפוי שמנהלים חדשים יקדמו משימות פדגוגיות בטרם טוו קשרי עבודה עמוקים עם המורים, אף על פי שרבים מהם יצהירו בריש גלי על היותם מנהיגים פדגוגיים, פשוט כדי לענות על הציפיות הארגוניות-חברתיות מהם בעידן שלנו.

# השנה הקרובה תיוחד לאיסוף נתונים ולניתוח הממצאים. עד כה נאספו נתונים בקרב מורים שנשרו מהוראה, הן באמצעות סקר טלפוני והן באמצעות ראיונות.

# ב-1941 נאסר יצחק שמיר על ידי המשטרה הבריטית ונכלא במחנה המעצר במזרע אשר בעכו. כעבור תשעה חודשים ברח מהמחנה.

# עם פרוץ פעולות איבה, ביזמת האויב או ביזמתנו, צפוי שחיל האוויר יהיה עמוס במשימות לאבטחת העליונות האווירית ובמשימות לנטרול איומים מידיים על כוחות צה"ל ועל העורף האזרחי. בו בזמן הכוח הימי עשוי להימצא בנקודה שהיא עמדה נוחה להפעלת אש יעילה על מטרות נבחרות לאורך החוף ובעומק שטח האויב.

1 מחשבה על “מילות הקישור להבעת זמן”

 1. צהרים טובים גב' דפנה
  אני מאוד מעריך את כל החידושים
  היפים שלך שהופכים את הכתיבה
  לקלה ובהירה יותר.
  ישר כח גדול
  יצחק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5
דילוג לתוכן