הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים בכתיבה אקדמית l דפנה גלייזר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

10 שיטות לגלות אם ביצעתם גניבה ספרותית

כדי לוודא שלא ביצעתם עבירה של גניבה ספרותית (פלגיאט) בלתי מכוונת בטקסט האקדמי שלכם, תוכלו לנקוט כמה אמצעי זהירות במהלך ואחרי תהליך הכתיבה.

 

הנה 10 שיטות לגלות אם ביצעתם גניבה ספרותית:

 

1# הבינו ותרגלו את סגנון הציטוט הנכון: הכירו את סגנון הציטוט שדורש המוסד האקדמי שלכם (למשל: APA ,MLA, שיקגו, משפטים). למדו את הכללים של כתיבת הפניות בגוף הטקסט, בהערות השוליים וברשימת המקורות. הקפידו להפנות לכל המקורות שאתם מתייחסים אליהם, אם באמצעות ציטוט ישיר או באמצעות פרפראזה.

 

2# השתמשו בכלים לזיהוי פלגיאט: השתמשו בתוכנות לזיהוי פלגיאט או בכלים מקוונים אחרים כדי לבדוק אם עשיתם בטעות עבירת פלגיאט בטקסט שלכם. אלה כמה כלים פופולאריים: Turnitin ,Grammarly ו-Copyscape.

 

3# עקבו אחר המקורות: הקפידו על רישום כל המקורות שבהם אתם משתמשים במהלך המחקר והכתיבה שלכם. זה כולל ספרים, מאמרים, אתרי אינטרנט, ראיונות וכל חומר רלוונטי אחר. רשמו בזמן אמת את כל המידע הביבליוגרפי הדרוש עבור כל מקור ומקור.

 

4# רשמו הפניות באופן קבוע ושיטתי: בעת עשיית המחקר, איסוף וכתיבת החומרים עשו, באופן שיטתי וקבוע, הבחנה (גרפית) ברורה ומדויקת בין הרעיונות המקוריים שלכם ובין מידע שנלקח ממקורות אחרים. השתמשו במירכאות "-" בעבור ציטוטים ישירים ורשמו את פרטי המקור אחרי כל פרפראזה שאתם כותבים.

 

5# שייכו רעיונות כראוי: בכל פעם שאתם מציגים רעיון או מושג ממקור אחר, שייכו אותם לכותב או לחוקר המקורי. הימנעו מהצגת רעיונות מושאלים כאילו הם שלכם.

 

6# קראו וערכו: לאחר השלמת הכתיבה של הטקסט האקדמי שלכם קראו וערכו אותו בקפידה. חפשו מקומות שבהם ייתכן ששכחתם בטעות לספק הפניה או קרדיט כראוי. בדקו שכל המידע המושאל מופיע בבירור.

 

7# חפשו משוב: בקשו ממישהו אחר, עמית או מרצה/מנחה או עורך אקדמי מקצועי, לבדוק את הטקסט. עיניים רעננות יכולות לעזור בזיהוי מקרים פוטנציאליים של פלגיאט לא מכוון שאולי פספסתם.

 

8# השתמשו בציטוטים בתבונה: כאשר אתם מכניסים ציטוטים ישירים, ודאו שהם כתובים ממש מילה במילה ומוקפים כהלכה במירכאות. שייכו את הציטוטים למחבריהם המקוריים וציינו את מספר העמוד או את המיקום המתאים.

 

9# כתבו נכון את הפרפראזות: כשאתם כותבים פרפראזות של תוכן ממקור כלשהו, נסחו אותו מחדש במלואו במילים שלכם, ואל תשמרו על המבנה או על הניסוח המקורי. ציינו תמיד את פרטי המקור.

 

10# שמרו על גישה אתית חסרת פשרות: טפחו הלך רוח של יושרה אקדמית וכתיבה אתית. הכירו בחשיבות ההכרה בתרומתם של אחרים בתחומכם ושאפו לשמור על עקרונות אלו לאורך כל כתיבתכם.

 

לסיכום, אם תיישמו את כל ה-10, תוכלו להפחית באופן ניכר את הסיכוי לביצוע בלתי מכוון של גניבה ספרותית בטקסט האקדמי שלכם. זכרו כי יושרה אקדמית חיונית לצמיחה האישית והמקצועית שלכם כאנשים משכילים וכחוקרים.

 

*** ועכשיו מזמינה אתכם לקרוא דו"ח סופר מעניין ***

 

רוצים לדעת מיהו המוסד האקדמי הכי פנאטי וקיצוני בארץ בדרישות שלו בכתיבת עבודות אקדמיות?

 

מדובר בדו"ח שכתבתי בעקבות מיני-מחקר (סקר) שעשיתי בקרב סטודנטים ומנחים.

 

תוצאות המחקר נכתבו בדו"ח מיוחד.

לקבלת הדו"ח מיד ובחינם היכנסו לכאן

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5