הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר-אמיר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

מה שופטי הדוקטורט שלך באמת רוצים?

5 הדברים שאתה חייב לעשות כדי שהדוקטורט שלך יאושר

(או לפחות לא יוחזר לך לתיקונים גדולים)

לאחרונה קראתי מאמר מעניין באתר "The Thesis Whisperer". זהו בלוג שעוסק בנושא כתיבת דוקטורט. המאמר נכתב על ידי ד"ר אינגר מיובורן, מנהל הכשרה למחקר באוניברסיטה הלאומית של אוסטרליה.

המאמר עוסק בדרכים להיכשל בדוקטורט. (אני אציג את תמצית דבריו בתוספת דבריי בעניין, אך אני לעומתו אציג את הדרכים להצליח ולא הדרכים להיכשל…). אחת הדרכים קשורה לעריכה של הדוקטורט, נושא הקרוב ללבי.

לפי מיובורן, כדי להימנע מהחזרת הדוקטורט לתיקונים מאסיביים או חלילה מדחייה של הדוקטורט כדאי לשים לב לנקודות האלה:

1# חשוב לדבר עם המנחה על האנשים שישפטו את הדוקטורט שלך

לפי מיובורן, אחת ההערות השכיחות ביותר של שופטים בדוחות הבדיקה של דוקטורטים היא שהוא אינו מבין מה הסטודנט ניסה לעשות. כלומר, הוא אינו מסכים עם השיטה ועם האופן שבו התלמיד טיפל בתקפות, באמינות וכן הלאה.

אם במנגנון השיפוט באוניברסיטה שלך המנחה מורשה להציע רשימה של שופטים המתאימים לשיפוט העבודה שלך, מומלץ שתדבר עמו על האנשים המתאימים או לפחות על אלה שאינם מתאימים.

אינך צריך לדעת מי הם השופטים, אבל חשוב שתדע אם המנחה שלך חושב על הסוגים הנכונים של שופטים, כלומר כאלה הבקיאים בסוג העבודה שלך.

2# אל תסכים לתת את הדוקטורט שלך לבדיקה של שופט שמעולם לא בדק דוקטורט

חשוב לתת את הדוקטורט לשופט בעל ניסיון רב. שופט חסר ניסיון נוטה לציפיות גבוהות כיוון שהוא עדיין לא ראה את מגוון היכולות הרחב שיש לסטודנטים.

מיובורן מציין כי שופט מנוסה הוא סלחני יותר כיוון שעל כל תלמיד חדש שבו נתקל, הוא כבר נתקל קודם לכן באחד שהיה גרוע יותר.

ייתכן שאתה חושש לתת את הדוקטורט שלך לשיפוטו של מומחה בתחום שלך, אבל לדעת מיובורן, זה בדיוק סוג האנשים שאתה צריך.

3# כתוב את המבוא בסוף

רוב השופטים אינם קוראים עבודת דוקטורט כאילו זה רומן – כלומר מההתחלה עד הסוף. רובם קוראים קודם כול את התקציר, את המבוא ואת הסיכום כדי לראות במה העבודה עוסקת. לאחר מכן הם בודקים את רשימת המקורות.

לכן כדאי מאוד שתכתוב (תשכתב) את החלקים האלה בסוף. חשוב מאוד שלכל שאלה שאתה מעלה במבוא, תהיה תשובה במסקנות העבודה, בדיון.

אם חלקים אלו של העבודה יהיו כתובים נכון וברור, השופט יתרשם ממך כחוקר, והוא צפוי להיות סלחני אם תפשל קצת בחלקים האמצעיים של העבודה.

4# כתוב סקירת ספרות טובה

מיובורן משווה את פרק "סקירת הספרות" לשמלת הערב היפה של הדוקטורט שלך. אם השופט רואה שבחרת את השמלה הנכונה לאירוע, הוא ירצה להזמין אותך למשקה. השמלה צריכה להיות מגוהצת וחסרת כתמים, ואפילו כדאי שהיא תתאם לתיק ולנעליים שלך.

ב"ארץ הדוקטורטים" זה אומר לכתוב פשוט אך ברמה גבוהה בליווי דיון קליל לכל האורך. הדיון צריך להיות קשור לסיבה שטרחת לעשות את המחקר.

5# תן לעורך לשון את הדוקטורט

בכל תחומי המחקר שופטים נרתעים כשהם רואים "רשלנות" בכתיבה, כלומר שגיאות הקלדה, הערות שוליים חסרות ומרושלות, רשימת מקורות חובבנית.

לכל זה אני מוסיפה מניסיוני הרב בבדיקת עשרות תזות ודוקטורטים: שגיאות כתיב, פיסוק, חוסר אחידות בכתיבת מונחים ושמות חוזרים, חוסר אחידות בכתיבת אזכורים ביבליוגרפיים, שלא לדבר על בעיות ניסוח, חוסר בהירות, משפטים מסורבלים וארוכים מידי ועוד ועוד.

מיובורן ממליץ בחום לתת את הדוקטורט לעורך לשון של עבודות אקדמיות, מקצועי ומנוסה. לדעתו, מאוד קשה למצוא את הטעויות בדוקטורט בקריאה ה-700 שלו, ואני מסכימה עם כל מילה.

 

לבסוף, אני כאן כדי לעזור לך בנושא קריטי זה של עריכת הדוקטורט. בזה מתמחה החברה שלי. אנחנו כאן כדי להשפיע לחיוב על חוות דעתם של השופטים ולהעלות את הסיכוי שלך לתואר הנכסף, תוך שמירה על הסגנון הייחודי שלך, הקפדה על הכללים האקדמיים ועמידה בדד ליין, באחריות.

לפרטים על השירות היכנס לכאן

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5
דילוג לתוכן