הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר-אמיר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

מהו תפקידו של העורך הלשוני?

עורך לשוני הוא איש מקצוע מיומן שתפקידו לארגן את הטקסט, לסדר אותו מבחינת התחביר, ללטש את סגנונו ואת העברית שלו.

עריכה של טקסט אקדמי תכלול עריכה לשונית, תכנית, מבנית וטכנית. היא תכלול התייחסות לעניינים דקדוקיים, תחביריים ותכניים והתייחסות לכללי הכתיבה האקדמית.

הנה 6 סיבות טובות לשימוש בעורך לשוני לעריכת הטקסט האקדמי שלך

סיבה 1 # לאחר חודשים ואף שנים של כתיבה, תיקונים על תיקונים של הטקסט וקריאה חוזרת ונשנית שלו, אתה מכיר את הטקסט שכתבת כמעט… בעל-פה.

כאן בדיוק טמונה הבעיה, אתה מכיר את הטקסט טוב מידי, והיכרות זו גורמת למעין עיוורון.

ולמה הכוונה?

הכוונה היא שכשאתה יודע מה המילים שכתבת אמורות לומר, לעתים קרובות אתה לא רואה מה אתה אומר באמת.

לכן, לשם עריכת הטקסט וגילוי הטעויות נדרש זוג עיניים נוסף, שיקרא את הטקסט בפעם הראשונה ויבחין בדברים שלא שמת לב אליהם, ויתקנם. עדיף כמובן שאלה יהיו זוג עיניים מקצועיות של עורך לשוני בעל ניסיון בעריכת טקסטים אקדמיים.

העורך הלשוני מגיע לטקסט האקדמי בעיניים רעננות, אובייקטיביות, בלתי משוחדות ובלי לדעת מראש מה התכוונת לומר.

סיבה 2 #  מדהים כמה זמן אתה יכול להביט בטקסט שכתבת ולא להיות מסוגל לשפר אותו!

שירות העריכה הוא בעל חשיבות עצומה, הוא יגאל אותך מן הייסורים שבבדיקה האין-סופית של הטקסט ומן התסכול שאתה חש, מצד אחד כשאתה מגלה בכל פעם טעות חדשה ולא תמיד יודע איך לתקנה, או מן הצד האחר כשאתה לא מצליח לגלות אף טעות אחת אך בטוח שעדיין יש מה לתקן ולשפר.

סיבה 3 # העורך הלשוני יחסוך ממך את הטיפול באותם פרטים טכניים, מטרידים ומשעממים, שנדרשים לפי כללי הכתיבה האקדמית, ובכללם הרישום הביבליוגרפי.

סיבה 4 # יכול להיות שחשבת לתת לחבריך ללימודים או לעמיתיך לבדוק את הטקסט. גם זו אפשרות, אולם הבא בחשבון שאתה וגם הם נתונים בלחץ של זמן בגלל מטלות הלימודים.

בתנאים אלו חבריך לא יכולים לספק את הביקורת האיכותית, שלא לדבר על מקצועית, החשובה כל כך לטקסט האקדמי שלך. לכאן בדיוק נכנס העורך הלשוני.

סיבה 5 #  העורך הלשוני יערוך את הטקסט שלך ויהפוך אותו לקוהרנטי יותר, ברור יותר ותמציתי יותר. העורך הלשוני יוודא שהטקסט שלך יישפט על פי התוכן שלו ועל פי חדשנותו, ולא יידחה בגלל טעויות איות ודקדוק.

סיבה 6 #  השגת יעדים אקדמיים מתחילה בכישורי כתיבה טובים. הבדל את עצמך מן הקולגות שלך עם העברת הטקסט לבדיקתו המקצועית של עורך לשוני. איכות הכתיבה של הטקסט בוודאות משפיעה על גורלו.

בהצלחה!!!

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5