הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר-אמיר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

10 טכניקות וטיפים לעריכה והגהה של העבודה האקדמית

עם סיום כתיבת העבודה האקדמית שלכם חשוב לערוך את הטקסט ולוודא שהוא נקי מטעויות הקלדה, שגיאות כתיב, רווחים מיותרים וכדומה.

בודק האיות של וורד אמנם עוזר, אבל הכלי רחוק מלהיות בטוח לחלוטין ואינו תחליף לבדיקה של בן אנוש.

במאמר זה 7 טכניקות שיהפכו את פעולת העריכה וההגהה שלכם ליעילה יותר, ו-3 נושאים קריטיים שאסור לשכוח לטפל בהם בעריכה.

7 הטכניקות לעריכה יעילה יותר

1# ריכוז הוא המפתח

איתור טעויות קטנטנות דורש ריכוז רב. על כן מומלץ להיפטר מהסחות דעת למיניהן ומהפרעות פוטנציאליות. למשל, כבו את הטלפון הנייד, את הטלוויזיה והרדיו והתרחקו מהדואר האלקטרוני.

2# קראו את הטקסט על דף נייר

קריאה של טקסט המודפס על נייר, שונה מקריאת טקסט במסך. פעמים רבות על הנייר קל יותר ונוח יותר למצוא טעויות, לכן מומלץ שתדפיסו את הטקסט שלכם ואז תעשו עליו את העריכה.

כמו כן אם אתם קוראים את הטקסט בקול רם, האוזן שלכם יכולה לתפוס שגיאות שהעין שלכם עלולה להחמיץ. האוזן היא כלי רב עוצמה לאיתור טעויות וביצוע עריכה והגהה מוקפדת.

3# בקשו מאחד מחבריכם לקרוא בקול את הטקסט

ובהמשך לסעיף הקודם, טכניקה מצוינת אחרת היא לתת לאדם אחר לקרוא לכם את הטקסט שכתבתם. לפעמים הדרך הטובה ביותר לזהות פגמים בכתיבה שלכם היא שהיא תיקרא ב"קול" אחר.

4# קראו את הטקסט אחורנית

בזמן הכתיבה אנחנו בדרך כלל עיוורים לטעויות שלנו כיוון שהמוח שלנו 'מתקן' באופן אוטומטי מילים לא נכונות בתוך המשפטים. כדי לשבור את הדפוס הזה מומלץ לקרוא את הטקסט אחורנית, מילה במילה, וכך לאתר בקלות טעויות.

5# תנו למישהו אחר לערוך את הטקסט

לאחר שימוש בטכניקות הקודמות אל תשכחו לתת לחבר או לעורך לשון / מגיה מקצועי לערוך את הטקסט בשבילכם. אתם תופתעו לגלות כמה טעויות החמצתם וכמה זמן חסכתם. אדם אחר יהיה בעמדה טובה יותר להעריך אם המשפטים הגיוניים או לא.

6# תנו לאצבעות ללכת

יש אנשים שנוטים לקרוא מהר מדי בזמן העריכה, ואז העריכה אינה יעילה. במקרים כאלה מומלץ להניח את האצבע תחת המילים ולהזיזה בזמן שאתם קוראים. הפעולה הפיזית הזאת מונעת מהעיניים שלכם לרוץ קדימה מהר יותר מהמוח.

7# חפשו והחליפו

השתמשו באופציה "חיפוש והחלפה" של וורד כדי לטפל ברווחים כפולים ומשולשים, רווח מיותר לפני פסיק, לפני נקודה וכדומה. למשל: חפשו שני רווחים והחליפו אותם ברווח אחד, חפשו רווח ופסיק והחליפו אותם בפסיק.

3 נושאים קריטיים שאסור לכם לשכוח בעריכה

1# מילים דומות בהגייה ובכתיבה

בניסיון לאתר שגיאות כתיב שימו לב למילים הדומות בהגייה ובכתיבה אך שונות במשמעות, למשל: לא/לו; קר/כר; קרא/קרה/קרע/כרע/כרה; בא/בה; את/עט/עת.

2# בדקו את הפיסוק

ההתמקדות במילים חשובה, אבל אין להזניח את סימני הפיסוק. שימו לב לפסיקים חסרים או לעודף מייגע של פסיקים (טעויות נפוצות מאוד שעושים סטודנטים) ולשימוש בסימן הפיסוק הנכון.

3# בדקו את המספרים

עבודה אקדמית רווייה פעמים רבות במספרים ובנתונים סטטיסטיים. עברו על המספרים בקפדנות וודאו שכתבתם אותם נכון: 30,000 בני אדם ו-300,000 בני אדם אינו אותו דבר כלל.

רוצים שמישהו אחר יעשה במקומכם את כל הפעולות האלה בעבודה האקדמית שלכם? פשוט תנו לנו אותה – אנחנו נחסוך לכם זמן יקר וכאב ראש לא-קטן ונאתר את כל הטעויות שאתם מעולם לא הייתם מגלים בעצמכם…

לפרטים לחצו כאן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5
דילוג לתוכן