הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

מילים דומות: כושר לעומת כישרון

כושר

יכולת, אפשרות ביצוע. יכולת לבצע ביעילות את מה שנדרש או יכולת לעמוד במצב מסוים; יכולת רוחנית או נפשית של אדם; היכולת של מכשיר, של מכונה וכד' לעמוד בדרישות מסוימות; מצב גופני תקין; חוסן גופני הנרכש על-ידי עיסוק בספורט או על-ידי אימונים.

באנגלית: ability, fitness, capability ; capacity

דוגמאות מטקסטים אקדמיים:
• הכימיה האורגנית שונה מהותית מכל אותם מדעים מכיוון שהיא מאפשרת להבין את כל אותן מערכות שנוצרו בעזרת כושר ההמצאה של האדם, ולחקור מערכות מרתקות ונושאים נוספים שהטבע מספק.
כושר הסיכה המצוין של הסחוס המפרקי יוחס בעבר למולקולות רבות ושונות.
• הניתוח מראה שמחשבים קוונטיים רועשים בסקאלה הקטנה מבטאים כושר חישוב פרימיטיבי כל כך, שלא יאפשר יצירת צפנים קוונטיים שנדרשים כאבני בניין עבור מחשבים קוונטיים בסקאלה גדולה יותר.
• עוד התפתחות מרשימה נרשמה בתחום המיקרוסקופיה האלקטרונית החודרת ((TEM בשנים האחרונות, המאפשרת התבוננות בחומרים בכושר הפרדה אטומי.

 

כישרון

סגולה טבעית, יכולת טבעית (רוחנית או גופנית) לעשות דבר או ללמוד דבר בצורה טובה ויעילה; סגולה מיוחדת בתחום הרוחני או האומנותי.

באנגלית: natural talent, knack, aptitude

דוגמאות מטקסטים אקדמיים:
• במהלך המאה השמונה-עשרה היו אפוא התחרויות אחד מתחומי הפעילות העיקריים של האקדמיות למדעים. בעזרתן יכלו האקדמיות לגלות כישרונות חדשים, גם מחוץ למעגל המוכר להן של העוסקים במדע, ומתוכם בחרו לעתים חברים חדשים.
• עד בית הספר התיכון היה ברור ומובן גם לו שזה הנתיב המקצועי שבו יבחר אלא שבהדרגה גבר הכישרון המתמטי שהתגלה בכל שלושת האחים לבית פנרוז.
• כילדה עם לקויות למידה, פעילויותיה בשעות הפנאי היוו עבורה הזדמנות לתת ביטוי לכישוריה וכישרונותיה, שנטעו בה תחושת ערך עצמי.
• קבוצות אלו נועדו לפתח את תחומי הכישרון האישיים של התלמידים ולהביא לידי ביטוי את החוזקות שלהם, על מנת לעודד את תחושת המסוגלות העצמית, וזו בתורה, תיתן את ביטויה גם במהלכים הלימודיים הקונבנציונליים.

 

 

רוצים לקבל טיפים נוספים לכתיבה נכונה של הטקסט האקדמי שלכם?

היכנסו לכאן וקבלו אוסף עשיר של טיפים לשוניים לכתיבה נכונה, שימנעו הורדת נקודות חשובות בהערכת עבודתכם או צרו קשר עם עלי דפנה.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5
דילוג לתוכן