הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר-אמיר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

מילות הקישור להבעת הבהרה

הפעם בסדרת המאמרים המקיפה על מילות הקישור אביא את מילות הקישור להבעת הבהרה.

מילת הבהרה היא מילה, מילית או צירוף מיליות המשמשים לציון הסבר המיועד למתן פרטים נוספים, להעמדת דברים על דיוקם, להנמקה וכד'; הפיכת עמדה, מצב עניינים, מחשבה וכד' לברורים ובהירים יותר על-ידי מתן הסבר.

רשימת מילות קישור

זאת אומרת, כלומר, דהיינו, במילים אחרות, רוצה לומר, הווה אומר, משתמע מזאת, הוא אשר, לאמור, ללמד ש, פירושו של דבר, לשון אחרת.

דוגמאות

 • דווקא "הפלסטינים של 48", אשר בעקבות הסכמי אוסלו (1993) נקלעו למצב של "פריפריה כפולה" – דהיינו, בשולי התנועה הלאומית הפלסטינית ובשולי האזרחות הישראלית – התאוששו מן המשבר שפקד אותם, התארגנו מחדש והפכו כיום לנושאי הגחלת הלאומית.

 • גברים מתבדלים, כלומר גברים הנמנעים מיצירת קשרים עם החברה היהודית, סובלים מרמות בינוניות של חוסר מעש, וגברים משתלבים סובלים מרמות נמוכות יחסית של חוסר מעש או מרמות של חוסר מעש הדומות לאלה שבקרב תושבי הפריפריה היהודים.

 • ההבנה המוקדמת בשלב התכנון הייתה כי אם ניתן לתפוס את הכלים האוויריים בעודם על הקרקע, תבוצע המשימה בצורה היעילה ביותר. במילים אחרות הדרך המועדפת להשגת עליונות אווירית היא באמצעות תקיפת שדות התעופה והשמדת מטוסי האויב על הקרקע – בהפתעה ובמהירות רבה.

 • נורמות גוף ואידאלים של יופי משתנים מקונטקסט גאוגרפי או היסטורי אחד למשנהו. זאת אומרת שבזמנים שונים ובמקומות שונים מראה הגוף שאליו שואפים, אינו אחיד.

 • בשל ההבדל בתכונות הפסיכיות כמו ההעזה להמצאת המצאות, כוח השכל, נכונות להשלמה עם מצב קיים, כל גזע שואף להיות אומה. רוצה לומר, שואף ליצור חברה נפרדת שכל דבר בה צריך להיות 'בצלמו ובדמותו' וליצור תרבות לאומית ייחודית.

 • משתמע מזאת היחס הלעגני כלפי המשכילים חלשי הגוף אשר לוקים בסבך של בעיות אישיות ומיניות, ובכל זאת מבקשים לשקם את גבריותם המעורערת ולהצליח בתחום הרומנטי.

 

3 מחשבות על “מילות הקישור להבעת הבהרה”

 1. ערב מבורך גב' דפנה
  ישר כח על מילות הקישור, על הדוגמאות הממחישות באופן הבהיר ביותר
  היכן מיקומה של מילת הקישור.
  חזקי ואמצי
  בברכה
  יצחק

 2. הי דפנה,
  תודה על הקישור הזה.
  עזרת לי מאד בכתיבת החיבור האחרון שלי שזכה בציון "טוב מאד".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5
דילוג לתוכן