הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר-אמיר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

9 השיטות להתמודדות עם גנבי הזמן של עריכת העבודה האקדמית שלכם

בפוסט הקודם גיליתי לכם את השיטות הטובות ביותר לפינוי זמן לעריכה והגהה של העבודה האקדמית שלכם. הפוסט כאן אם לא הספקתם לקרוא.

כולי תקווה שלא הסתפקתם בקריאה אלא נקטתם גם פעולה, תכננתם את תהליך העריכה וההגהה של העבודה האקדמית שלכם וקבעתם יעדים.

אם התחלתם ליישם את תוכניתכם, ייתכן שכבר נתקלתם בדרך בגנבי זמן שאיימו, ואף הצליחו פה ושם, להסיט אתכם מן המטרה – ביצוע תהליך עריכה והגהה קפדני ואיכותי והגשת העבודה בדד ליין.

גנבי הזמן הם עייפות, חוסר ריכוז, פעולות היום-יום השגרתיות, הצפויות והבלתי צפויות, עבודה, סידורים בבנק, קניות, ענייני משפחה, חברים, אמצעי התקשורת שלא נותנים לכם מנוח.

את פוסט השבוע הקדשתי להתמודדות עם גנבי זמן קלאסיים אלו, אז הנה:

9 השיטות הטובות ביותר להתמודדות עם גנבי הזמן בהצלחה עד לעמידה בדד ליין

1# מיון ההסחות

ממיינים את סוגי ההסחות האופייניים לכם או קיימים בסביבתכם, מתמקדים בהם ובאיך להתמודד עמם.

2# מתייחסים לזמן העריכה כמו אל הליכה לעבודה

יש להתייחס לזמן העריכה שקבעתם ביומן, כאילו הוא שעת עבודה (פרנסה) שלכם לכל דבר ועניין.

עם סיומה של "שעת העבודה" שקבעתם, אפשר לטלפן לחברים, למשפחה או לבנק, לרחוץ את הכלים שנערמו בכיור או לצאת לקניות ולסידורים.

ואם אתם בבית, וחבר טוב קפץ לבקר, אתם משיבים לו באדיבות כי תתפנו בשמחה רק לאחר שעת העבודה.

3# מתנתקים מאמצעי התקשורת

מתנתקים מאמצעי התקשורת המסיחים: אינטרנט, מיילים, טלפון נייד, טלוויזיה, רדיו וכדומה.

הקושי להתרכז נובע גם מכך שאנחנו עובדים על המחשב ומחוברים לאינטרנט שהוא מסיח הדעת מספר אחת! אם אפשר להתנתק מהאינטרנט, עשו זאת.

מי שממש-ממש חייב אינטרנט למטרת העריכה, צריך לוודא שבכל רגע נתון אין לו יותר משני חלונות פתוחים. ריבוי החלונות מסיח את הדעת. אפשר לקרוא, לסיים ולסגור חלון, ממש כמו שעושים בספר קשיח.

באשר לנייד שלכם, כוונו אותו למצב "שקט", הפכו אותו על פניו כדי שלא תראו אותו מצלצל, והניחו אותו בצד. מומלץ עוד יותר לכבות את הפלאפון לחלוטין. לא "שקט", לא "רוטט".

כדי לא להיות מוטרדים במהלך העריכה ממה שאתם חלילה מפסידים, קבעו כל חצי שעה-שעה הפסקה של דקה אחת בלבד, שבה מותר לכם להציץ בפלאפון ולוודא שהעולם לא קרס ושלא קיבלתם הודעה דחופה.

זאת הדרך שתבטיח לכם שקיעה בעריכה רצופה, ממוקדת ואיכותית בלי הסחות ומחשבות טורדניות.

4# יוצרים פינת לימוד

ארגנו לעצמכם מקום פיזי קבוע שישמש אתכם רק לעריכה. לא מול הטלוויזיה בסלון אלא ממש פינת לימוד בחדר שקט.

5# עורכים בספרייה

מפנים יום בשבוע, יושבים מבוקר עד ערב בספרייה של האוניברסיטה ועורכים.

6# לילות כימים

כדאי לנצל את הלילות לעריכה. אלה שעות שקטות ואיכותיות שבהן אפשר להתרכז בלי הפרעה.

7# אוכלים נכון ושותים הרבה

פעולת עריכה דורשת ריכוז רב וערנות לאורך זמן. כשמקפידים על תזונה בריאה ושתייה מרובה של מים בכל יום, קל הרבה יותר לעמוד במטלות היום בכלל ובמטלת העריכה בפרט.

8# מזרימים דם למוח

כדי לשמור על רעננות בעריכה וכדי לא לסיים אותה עם עורף תפוס ושכמות קשיחות קמים פעם בשעה-שעה וחצי מהישיבה המקובעת מול המחשב, ניגשים למזרן (מומלץ יוגה) ועושים עמידת נר במשך כמה דקות (מיד לאחר מכן עשו את "תנוחת הדג" לאיזון. חפשו בגוגל איך עושים תנוחות אלו).

עמידת הנר משחררת את הכתפיים ואת השכמות, מזרימה דם לראש ומקִלה על הלב. בסופה מרגישים רעננים ומוכנים לחזור במרץ אל שולחן המחשב. שימו לב! בעלי מגבלות בריאותיות (לחץ דם גבוה למשל) יבדקו עם רופאם אם הדבר אפשרי ונכון מבחינתם.

באופן כללי, עשיית פעילות גופנית בהפוגות יזומות במהלך העריכה עושה פלאים לאנרגיות שלנו. לא חייבים לצאת החוצה לריצה או לרכיבה על אופניים, אפשר אפילו לעלות ולרדת במדרגות הבית או הבניין או לעשות כמה תרגילים אירוביים בסלון להמרצת הדם ולשחרור הגוף.

ואם אתם בספרייה באוניברסיטה, אז אפשר לצאת להליכה נמרצת במסדרונות האוניברסיטה ולעלות במדרגות האין-סופיות הלוך וחזור.

9# לא מצליחים לערוך את העבודה? אין לכם זמן / כוח / חשק לזה?

אם השיטות האלה לא עוזרות לכם: אינכם מצליחים להתמיד / אין לכם מספיק זמן / אתם לא רואים את האור בקצה המנהרה ואתם מרגישים שאינכם מסוגלים מקצועית ונפשית לערוך את הטקסט, או מכל סיבה אחרת, יש פתרון מעולה לכך והוא לפנות לעורך לשון מקצועי מומחה בעריכת עבודות אקדמיות, שיערוך את הטקסט במקומכם, ואף הרבה יותר טוב מכם, וילווה אתכם יד ביד ממש עד לרגע ההדפסה וההגשה המיוחל.

עורך הלשון הוא האיש הנכון בזמן הנכון בשבילכם.

עשו כך: ברגע שאתם מסיימים לכתוב את העבודה וקיבלתם אישור מהמנחה על תוכנה, אל תתעסקו בשיפור וליטוש הניסוחים, בטיפול בשגיאות כתיב והקלדה, במחיקת מילים מיותרות, בהאחדת הכתיבה של המונחים והשמות, בעריכת ההפניות הביבליוגרפיות ורשימת המקורות, ואפילו בעיצוב העבודה ועימודה, פשוט פנו לעורך לשון והוא יעשה זאת במקומכם ומהר יותר מכם.

לקבלת פרטים על שירות עריכת הלשון שלנו לעבודות אקדמיות צרו קשר כאן ונחזור אליכם בתוך 24 שעות.

1 מחשבה על “9 השיטות להתמודדות עם גנבי הזמן של עריכת העבודה האקדמית שלכם”

  1. תודה
    באמת מאוד קשה להתרכז , עם כל מה שקורה מסביב. ואכן קשה לשבת כל היום , לעיתים אני שמה מוסיקה קלה של מדיטיציות לאורר את התחושה אבל גם מוציא מהריכוז.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5
דילוג לתוכן