הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר-אמיר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

כך תדעו אם הגעתם לשלב החיפוש אחר עורך לשון לעבודה האקדמית

אני תמיד ממליצה לחפש אחר עורך לשון כבר בשלב הכתיבה של העבודה האקדמית, אבל חשוב לדעת לזהות את הנקודה בתהליך הכתיבה שבה כדאי להתחיל לחפש.

אם אתם רק בתחילת תהליך הכתיבה, ועדיין לא כתבתם לפחות 80% מהעבודה, מוקדם מידי לחפש.

אם המנחה עדיין לא עבר אפילו פעם אחת על העבודה כולה, לא העיר הערותיו, אין טעם לחפש.

לעומת זאת, אם כבר כתבתם כ-80% מן העבודה, והמנחה עבר עליהם לפחות פעם אחת, כדאי להתחיל לחפש עורך לשון.

הנה 6 סיבות לחיפוש אחר עורך כבר בשלב זה:

1# עמידה בדד ליין – תהליך החיפוש של עורך לשון שמתמחה בעריכת טקסטים אקדמיים, דורש זמן: החיפוש אחר המלצות דרך חברים ומכרים, חיפוש באינטרנט, הפנייה לעורכים, הבירורים וההשוואות.

גם תהליך העריכה עצמו דורש זמן. כפי שהדגמתי בפוסט קודם, אי-אפשר לערוך טקסט כראוי בשעה-שעתיים ואפילו לא ביום-יומיים.

2# היכרות טובה עם העורך – מציאת עורך הלשון הנכון לעבודתכם, המקצועי ביותר וזה שאתם יכולים לסמוך עליו, דורשת זמן. אם תשאירו את החיפוש לרגע האחרון, כשאתם כבר סופר לחוצים בזמן, אתם עלולים לבחור בעורך שאינו מתאים למשימה.

לעומת זאת אם תתחילו לחפש עורך לשון כבר בשלב הכתיבה, יהיה לכם זמן להכיר אותו, לעקוב אחריו, לקרוא חומרים שכתב, לקרוא עדויות של לקוחות ולשוחח עמם.

3# תכנון תקופת העריכה – בירור מוקדם עם העורך של פרטי תהליך העריכה חשוב מאוד: מה כולל תהליך העריכה, כמה זמן הוא דורש, מה הוא דורש מכם, הכותבים, כמה זמן ידרוש מכם. קבלת המידע מוקדם תאפשר לכם לתכנן מראש את התקופה שתיועד למטרה זו.

יש סטודנטים שאינם מודעים לכך שגם מהם נדרשת השקעה רבה במהלך תקופה זו בשיתוף פעולה מלא עם העורך. לכך יש לפנות זמן וגם להתכונן נפשית.

4# ראש שקט בדרך להגשת העבודה – לאחר שתמצאו את העורך המתאים לכם, תוכלו להתרכז בסיום הכתיבה ולהיות בטוחים ורגועים שיש מי שיטפל בטקסט מיד עם סיום כתיבתו.

5# פגיעה באיכות העריכה ובתוצאה שתתקבל – כאמור תהליך העריכה יכול לקחת בין שבועיים (לטקסט קצר של כ-30 עמודים) לבין חודשיים-שלושה לטקסט ארוך כמו דוקטורט (שיכול להגיע אפילו ל-300 ו-400 עמודים).

אם לא יינתן מספיק זמן לעריכה, עורך הלשון עלול לעבוד בלחץ ולעשות עבודה איכותית הרבה פחות. גם אם בחרתם את העורך הטוב ביותר, תחת לחץ הוא יעשה עבודה פחות טובה. בנוסף, גם אתם תעשו עבודה פחות טובה במעבר על שינוייו תחת לחץ.

6# קבלת ייעוץ במהלך הכתיבה – אם תמצא את עורך עבודתך כבר בתהליך הכתיבה, תוכל להיעזר בו גם בשלב זה. ישנם עורכי לשון שבשל ניסיונם בעריכת עבודות אקדמיות, מסוגלים לתת גם ייעוץ בכתיבה עצמה. עורך כזה יכול לחסוך לך זמן רב בשלב העריכה.

מתקרב לשלב סיום הכתיבה ורוצה לשמוע פרטים על תהליך העריכה הצפוי?

ניתן ליצור עמי קשר באמצעות דף צור קשר ללא התחייבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5
דילוג לתוכן