הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

מילים דומות: שווה לעומת דומה

דומה = יש לו דמיון, בעל תכונות משותפות עם, נראה כמו, דומה – אבל לא שווה.

באנגלית: resembles, similar to

דוגמאות:
• רעיון זה דומה למשחק הילדים המוכר שבו משלימים ציור באמצעות חיבור בין נקודות.
• משברי האקלים שנמשכו עשור או שניים הביאו לתוצאות חברתיות שנשאו אופי דומה. די היה בבצורת קצרה יחסית כדי לגרום להגברת האלימות, להקצנה דתית ולהעמקת השסעים הפנימיים בין העדות הדתיות והקבוצות האתניות המתחרות.
• מושג הריבונות כיום כבר אינו דומה לבעלוּת על משק בודד בין גיאיות ונהרות אלא לבעלוּת על דירה קטנה בבית משותף אחד שבו חיות כמאתיים משפחות.
• פרשן הטקסט הקונפוציאני מבאר את המילה "ראשונית" באמצעות המונח צ'י – ביטוי המוכר היטב לשוחרי אומנויות הלחימה המזרח-אסיאתיות בארץ ובעולם – כמשהו דומה ל"רוח".


שווה = אותו הדבר, דומה בכל פרטיו: בגודלו, בצורתו, בערכו וכו', בדיוק כמו אחר.

באנגלית: equal, identical

דוגמאות:
• הכרזת העצמאות קראה לבני העם הערבי תושבי מדינת ישראל לשמור על השלום וליטול חלקם בבניין המדינה על יסוד אזרחות מלאה ושווה.
• השוויון הוא זכות מורכבת, ולא כל פעם שמטפלים באנשים שונים טיפול שונה, מטפלים בהם באופן מפלה, ולא כל פעם שמטפלים באנשים שונים טיפול זהה, מטפלים בהם באופן שווה.
• שלוש המהפכות של סוף המאה ה-17 וסוף המאה ה-18 – האנגלית, האמריקנית והצרפתית – היו מהפכות של זכויות האדם. מאחוריהן עמדה אותה פילוסופיה: התפיסה שהאדם הוא יצור תבוני מעצם מהותו, בכל זמן ובכל מקום, ולכן הוא גם חופשי ושווה לכל בני האדם האחרים. זכויות האדם הן העיקרון המארגן של הדמוקרטיה.
• מה שהפעים את הסטודנט הוא ככל הנראה שהפרופסור הדגול, שכבר היה כבן 70, התייחס אליו כבן שיח שווה, שדבריו נמדדים על פי קני מידה ענייניים.

 

רוצה לקבל טיפים נוספים לכתיבה נכונה של הטקסט האקדמי שלך?

היכנס לכאן וקבל אוסף עשיר של טיפים לשוניים לכתיבה נכונה, שימנעו הורדת נקודות חשובות בהערכת עבודתך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5
דילוג לתוכן