הדרך הקלה, המהירה והבטוחה ביותר להגשת טקסט אקדמי איכותי ומושלם!

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

מילים דומות ומבלבלות: הושיב, הֵשיב, הִשיב

הושיב
משמעות: הביא מישהו למצב של ישיבה; שיכן, אִכלס.
באנגלית: to seat someone; to populate, to house
שורש: י-ש-ב
בניין: הפעיל.
נטיות: להושיב, הושבתי, מושיב, תושיבו.

דוגמאות מטקסטים אקדמיים
• לכולם חלום לסיים את הלימודים האקדמיים בעתיד הקרוב, עם זאת לכולם הרגשת תקיעות, הרגשה שהחלום רחוק מלהתגשם. "נשארה לי העבודה הסמינריונית האחרונה, אך היא לא נגמרת"; "מה שאני לא עושה, זה לא מצליח לי להושיב [להביא למצב ישיבה] את עצמי על העבודה"; "נשאר לי רק לכתוב את התזה, אך זו ממאנת להיכתב".
• אחרי מגפות ורעב התרוקנו בתים כליל מיושביהם, וביישובים קטנים שמחו להושיב [לאכלס] את הבתים בתושבים חדשים – אפילו חינם – ובלבד שלא תקנן בהם השממה ולא ייהפכו מעון שדים ורוחות, כאמונת ההמון.
• למערכת המושבים מִתאר של חצי עגול, ואף על פי שהמושבים עצמם לא שרדו, היה אפשר לחשב שבאודאון של סוסיתא היו 11 שורות של מושבים סדורים בצורה מדורגת בחצי עיגול, והיה אפשר להושיב [להביא למצב ישיבה] בהם כ-500 צופים.

 

הֵשיב
משמעות: החזיר, הביא או נתן בחזרה (למקום שבו היה קודם, או לזה שממנו לקח); ענה.
באנגלית: to return (something); replied
שורש: ש-ו-ב
בניין: הפעיל
נטיות: הֵשבתי, מֵשיב, מְשיבים.

דוגמאות מטקסטים אקדמיים
• במצבים כאלה, משנסדק מעטה השגרה והמוסכמות של ההתנהגות הדתית הנורמטיבית, מתחזקת האפשרות שיפרצו אל פני השטח אמונות, פרקטיקות ודפוסי חוויה חדשים או מחודשים, שנועדו להשיב [להחזיר] למאמינים מערכת משמעות מספקת ולהקנות להם סדר יום דתי מעודכן.
• בחלק זה התבקשו הנבדקים להשיב [לענות] על השאלה: אם היו ניתנות לך סמכויות, אילו פעולות היית נוקט/ת כדי לגרום לכך שאנשים מתאימים יעדיפו לבחור במקצוע ההוראה?
• עם זאת, אם יהיה איום פוליטי על העצמאות המדעית, חובת המדענים, אישית וכקבוצה, לפעול כדי להשיב [להחזיר] את האיזון בין הסמכות המדעית לבין זו הפוליטית.
• השאלון הועבר למרצים בארבע מכללות לחינוך, המתקדמות בתחום התקשוב, והֵשיבו [ענו] עליו 401 מרצים.

 

הִשיב
משמעות: הפיח, גרם למשב של רוח, של אוויר, הפריח.
באנגלית: (literary) to cause (the wind) to blow
שורש: נ-ש-ב
בניין: הפעיל.
נטיות: הִשבתי, מַשיב.

דוגמאות מטקסטים אקדמיים
• החלק הראשון הוא 'הזכרת הגשם בסגול', וכל תשעים וששת עמודיו מוקדשים להוכחת דעת המחבר, שמילת 'הגשם' שבהזכרת "מַשיב הרוח ומוריד הגשם" בתפילת שמונה עשרה מנוקדת בגימל סגולה ולא בגימל קמוצה.
• העיסוק בתנ"ך הִשיב רוח רעננה והרחיב את האופק, וכמו אצל אומות העולם היה חקר המקרא כרוך גם אצלנו בביקורת הציבור וסדרי חייו.

 

 

רוצים לקבל טיפים נוספים לכתיבה נכונה של הטקסט האקדמי שלכם?

היכנסו לכאן וקבלו אוסף עשיר של טיפים לשוניים לכתיבה נכונה, שימנעו הורדת נקודות חשובות בהערכת עבודתכם או צרו קשר עם עלי דפנה.

עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית located at אדם - גבע בנימין , ישראל, ישראל . Reviewed by 95 customers rated: 5 / 5
דילוג לתוכן